BLOG GRANNA sklep.granna.pl - sklep internetowy - gry edukacyjne Granny
GRANNA na Facebooku GRANNA na YouTube
sklep.granna.pl Nowości Nasze gry Gdzie kupić? Gry na zamówienie Wsparcie edukacji DotacjeKontakt

Aktualności

powrót
Granna laureatem konkursu "100% polski produkt"! Nagroda dla Superfarmera!

09.12.2016

Granna laureatem konkursu "100% polski produkt"! Nagroda dla Superfarmera!

    8 grudnia 2016 podczas Gali w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "100% polski produkt". Konkurs był skierowany do firm prywatnych, spółdzielni oraz przedsiębiorstw z udziałem Skarbu Państwa opartych na polskim kapitale, które konsekwentnie budują swoją pozycję rynkową, stawiając na rodzinne produkty i produkcję. Do konkursu firmy zgłosiły blisko 100 swoich produktów. Zgłoszone produkty rozpatrywane były pod kątem: kapitału firmy, rodzimej technologii, polskiego łańcucha dostaw. Główną kwalifikacją było ponoszenie co najmniej 90 procent kosztów wytworzenia produktu w kraju oraz działalność eksportowa firm.

     Konkurs "100% Polski Produkt" został zorganizowany przez tygodnik "Do Rzeczy". Partnerem konkursu jest firma doradcza PWC, lider w zakresie usług doradztwa biznesowego, podatkowego i prawnego.

Patroni honorowi konkursu:

  Ministerstwo Rozwoju

  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

                Granna w tym roku obchodzi 25 lecie istnienia.   Firma jest jednym z czołowych wydawców i producentów gier planszowych w Polsce. Swoje gry, Granna sprzedaje także do ponad 30 krajów na świecie. W swojej ofercie ma kilkaset tytułów skierowanych do różnych grup wiekowych, od gier dla maluszków, po gry dla zaawansowanych graczy.

Najbardziej rozpoznawalną grą Granny jest Superfarmer.

Gra została wymyślona przez wybitnego  polskiego matematyka profesora Karola Borsuka w czasie II wojny światowej. Nosiła wtedy tytuł Hodowla Zwierzątek. Kiedy Niemcy zamknęli Uniwersytet Warszawski, profesor został bez pracy. W czasie wojny ludzie dokonywali cudów pomysłowości w poszukiwaniu źródeł utrzymania. Pomysłem profesora na ratowanie budżetu rodzinnego była sprzedaż gry. Zestawy do "Hodowli zwierzątek" były wykonywane ręcznie przez  żonę profesora, panią Zofię Borsukową. Autorką rysunków zwierzątek była pani Janina Śliwicka. W czerwcu 1997 roku z inicjatywy pani Zofii Borsukowej, z okazji jej 90 urodzin oraz w 15 rocznicę śmierci profesora Karola Borsuka "Hodowla zwierzątek" została wydana przez Grannę pod zmienionym tytułem "Superfarmer", by bawić kolejne pokolenia dzieci i rodziców.

Polskość i to co polskie staje się z każdym rokiem coraz wyraźniejszym powodem do chwały, pozytywnym znakiem rozpoznawczym. Granna poprzez udział w tym konkursie chce kreować modę na polskie produkty – powiedziała podczas odbierania nagrody Ewa Falkowska – Prezes firmy Granna.

Zdjęcia w galerii autorstwa Beaty Czarneckiej Sportografia.pl

powrót
Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter:
Polecamy również:
powrót na górę
Mapa serwisu | Newsletter | Katalog gier | sklep.granna.pl | Dotacje |Kontakt